10 trendów w wystroju mieszkań, które będziesz wypróbowywać w 2022 r.

Wraz z nowym rokiem pojawiają się nowe trendy w wystroju, dzięki czemu jest to idealny czas na wypróbowanie nowego wyglądu w swoim mieszkaniu. W 2022 roku pojawiły się trendy, jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy — nie skupiamy się już na „większe znaczy lepsze” oraz jasnych kolorach i wzorach.

Wszyscy byliśmy na kolejce górskiej w ciągu ostatnich kilku lat, więc czas się rozebrać i trochę odpocząć! Oto 10 trendów w wystroju mieszkań, które będziesz chciał wypróbować w 2022 roku.

 

1. Zabytkowe

Styl vintage powraca z wielu powodów. Oprócz wyjątkowego wyglądu, który można osiągnąć tylko ze starszymi meblami, wystrój w stylu vintage jest bardziej zrównoważony niż styl nowoczesny. Zamiast kupować zupełnie nowe przedmioty, które wymagały dodatkowej energii i materiałów, aby stworzyć, przetwarzać i ponownie wykorzystywać już istniejące antyki, aby uzyskać jedyny w swoim rodzaju wygląd bez dalszego niszczenia planety.

REKLAMA:

Skuteczne pozycjonowanie: SEO alphabet.
Patyczki zapachowe: rajska-wyspa.pl
Polecany weterynarz ochota: hau-miau.pl

2. Nacisk na wygodę

Obecnie spędzamy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek, a wiele firm pozwala swoim pracownikom na pracę zdalną przez 100 procent czasu. A kiedy spędzamy tyle czasu w jednym miejscu, chcemy, żeby było wygodnie i zachęcająco. Wielu z nas wolałoby przytulić się na naszej przytulnej kanapie i usiąść, aby obejrzeć film, zamiast siedzieć niezręcznie na niewygodnym meblu.

Z tego powodu niektórzy mieszkańcy mieszkań mogą zdecydować się na meble i elementy dekoracyjne, takie jak poduszki i narzuty, które nie wyglądają tak, jak chcą, ale są dla nich wygodniejsze. Jednak nadal jest wiele wygodnych i stylowych elementów do wyboru!

 

3. Neutralne kolory i ziemiste odcienie

Odebranie kolorów z powrotem do bardziej skoncentrowanego na naturze klimatu jest uspokajające i mniej rozpraszające niż niektóre przeszłe trendy z jasnymi kolorami i ruchliwymi wzorami. Kolory takie jak Evergreen Fog Sherwina Williamsa i Październikowa mgła 1495 Benjamina Moore’a , z których oba są ich kolorami roku, są kojące i nie rozpraszają zbytnio. Wybór kolorów zarówno farb, jak i tkanin w odcieniach bieli, beżu, szarości oraz stonowanych zieleni i błękitów sprawi, że poczujesz się swobodnie i przytulnie.

 

4. Materiały naturalne

Wraz z kolorami, wykorzystanie naturalnych materiałów dodatkowo wprowadzi do Twojego mieszkania poczucie spokoju. Zamiast wybierać meble z drewna, które zostały pomalowane na określony kolor, wybierz niektóre elementy z wykończeniem z naturalnego drewna. Zamiast używać tkanin syntetycznych, wybierz materiały takie jak bawełna, len lub wełna na tapicerkę i akcenty narzuty i poduszki. Możesz nawet użyć kwiatów, aby dodać trochę koloru, na przykład suszonej lawendy, i połączyć je z pasującym kolorem farby, takim jak Kolor Roku Pantone . Na plus, używanie naturalnych materiałów często ma mniejszy negatywny wpływ na środowisko.

5. Czarne akcenty

Ponieważ więcej neutralnych tonów będzie widocznych, trudno jest dodać głębi do przestrzeni. Idąc z czarnymi akcentami, takimi jak sprzęt kuchenny i ramki do zdjęć, dodaje więcej głębi, nie przytłaczając. To subtelny sposób na przyciągnięcie uwagi bez przesadzania z jaskrawymi kolorami. A czerń to kolor, który można łatwo dopasować do niemal każdego stylu i motywu w mieszkaniu.

 

6. Oświetlenie naturalne

Stwierdzono, że spędzanie czasu w naturalnym świetle pomaga skupić się, utrzymać więcej pozytywnych emocji i być bardziej produktywnym. Ponieważ większość czasu spędzamy w domu, chcemy wystawiać się na to naturalne światło, aby utrzymać nas w lepszym stanie psychicznym.

Co więcej, naturalne oświetlenie jest bardziej uspokajające niż światła LED lub inne ostrzejsze oświetlenie, które pochodzi z żarówki, a dopuszczenie światła z zewnątrz może sprawić, że Twoje mieszkanie będzie większe .

7. Tekstura

Kiedyś skupialiśmy się na urozmaiceniu pokoju, używając wielu odważnych kolorów. Ale to może rozpraszać i czasami utrudniać koncentrację lub relaks. Zamiast tego dodanie większej ilości tekstury będzie miłą zmianą, która urozmaici przestrzeń. Połączenie tekstur w neutralnych odcieniach nadaje zabawny wygląd każdemu pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy chodzi o różne tekstury w tekstyliach, drewnie czy tapecie.

Dodaj gruby dzianinowy narzut do swojej kanapy wraz z poduszką ze sztucznego futra. Użyj tapety z wytłoczonymi wzorami. Połóż ścięty wazon na bocznym stoliku. Jest tak wiele różnych tekstur, nie ma ograniczeń!

8. Zrównoważona pościel

Świadomość planety w dużej mierze staje się częścią dekoracyjnych wyborów ludzi. Obejmuje to nie tylko upcykling starych mebli, ale także wykorzystanie ekologicznych tkanin i pościeli. W takiej pościeli wykorzystano organiczne, naturalne tkaniny powstałe w procesach o niskim wpływie i bez szkodliwych pestycydów. Możesz znaleźć wszystko, od prześcieradeł, poszewek na poduszki, po kołdry, które są ekologiczne!

 

9. Technika łazienkowa

Inteligentne domy stały się już popularne, chwalone za energooszczędność i wygodę, ale teraz wkraczają do łazienki! Może to zabrzmieć głupio, a wielu myśli „jaką technologię można by ewentualnie dodać do łazienki?” Istnieje wiele fajnych gadżetów, które mogą zmienić Twoją łazienkę w wygodniejszą część Twojego mieszkania.

 

Inteligentne toalety mają podgrzewane siedzenia, otwierają się automatycznie, a nawet mają głośniki. Inteligentne prysznice pozwalają kontrolować dokładną temperaturę i ciśnienie pod prysznicem oraz oszczędzać wodę i energię. Interaktywne lustra mogą generować raporty, takie jak natężenie ruchu, temperatura na zewnątrz i przypomnienia o spotkaniach, dzięki czemu nie zapomnisz o nich przed rozpoczęciem dnia.

10. Otwarta koncepcja

Idea otwartej koncepcji lub otwartych i przestronnych przestrzeni powoli staje się coraz bardziej popularna w ciągu ostatnich 20 lat. Zakłada się, że tylko duże domy mogą czuć się otwarte, ale jak widzieliśmy niedawno, nawet małe mieszkanie może wydawać się duże i otwarte, jeśli jest odpowiednio usytuowane. Prostym sposobem na sprawienie, by pokój wyglądał i wydawał się bardziej otwarty, są proste meble, które są niżej położone niż niepotrzebnie nieporęczne elementy.

 

Wejdź w nowy rok z tymi trendami dekoracyjnymi

Rozpocznij 2022 z tymi trendami w wystroju Twojego mieszkania! Nawet jeśli nie planujesz iść na całość i aktualizować wszystko, możesz wprowadzić proste zmiany, które zmienią wygląd i samopoczucie Twojego mieszkania. Teraz wypróbuj te trendy w swoim mieszkaniu!